טלפון פייסבוק
phone

מיקור חוץ

Outsourcing - מיקור חוץ


על מיקור חוץ

רבים האנשים אשר עדיין מתווכחים לגבי יעילותה של שיטת מיקור החוץ, או כמו שרבים קוראים לזה – אאוטסורסינג . בעוד יש הטוענים , כי מיקור חוץ משמש כלי לגדילת המשק וצמיחתו, המאפשר לחברות וארגונים גדולים להיות גמישים ולהתאים עצמם לעולם כיום וליהנות מחיסכון בעלויות , יש הטוענים , כי רמת העובדים בעייתית , עצם העובדה כי הן לא באמת עובדי החברה אלא עובדי חברות כו"א.


אין וויכוח , מיקור חוץ טוב לכולם , תורם למשק בכל הקשור לצמחיה כלכלית , תורם למעסיקים ולמועסקים , ומהווה פתרון לחיסכון משמעותי בעלויות השוטפות של הארגון.


הרי מהו מיקור חוץ , מיקור חוץ הינו שימוש במשאבים חיצוניים , וזאת על מנת לבצע פעולות שעד היום בוצעו עבורך ועל ידי המשאב האנושי שלך. ההתקשרות בין הארגון לחברה המעניקה את שירותי מיקור החוץ , מתנהלת חוזית תוך הבטחה ויישום של מקצוענות , יעילות , והפיכת החברה המעניקה מיקור חוץ לשותפה עסקית שלך לכל דבר.


ניתן למצוא שירותי מיקור חוץ בתחומים רבים ומגוונים , שירותי מיקור חוץ בתוכנה, שירותי מיקור חוץ בשירותי מחשוב , שירותי מיקור חוץ בתחום ההדרכות ולמעשה בכל תחום בו לחברה עצמה אין עניין בלתת שירות מתוך עצמה , כחברה.


מצב שכיח לשימוש במיקור חוץ, ניתן למצוא במשרות בפרויקטים , כאשר חברה גדולה לצורך הדוגמא מבצעת רילוקיישן לבניין משרדים חדש , הדורש מבחינתה העברת כל תשתית המחשוב , הטלפוניה והמשרד לבניין החדש , לא יהיה שווה לה כלכלית , לגייס עבור פרויקט זמני כזה צוות של 20 טכנאי מחשבים , הפרויקט קצר , ולא ניתן להשתמש בחמשת העובדים הקבועים ממחלקת ה IT , כי הם צריכים לתת מענה לעבודה השוטפת בארגון. לכן לחברה זו יהיה שווה לעבוד מול חברה המספקת שירותי מיקור חוץ לשירותי מחשוב ורילוקיישן , החברה תשלם עבור העובדים בהתאם לחוזה שנכתב, וכולם יהיו מרוצים , העובד אשר עבד , החברה שמספקת את שירותי מיקור החוץ, והחברה אשר קיבלה את שירותי מיקור החוץ, אשר חסכה בעליות מיותרות .


לפעמים ניתן למצוא מקרים, בהם טכנאי מחשבים העובדים בפרויקט זמני כלשהו במיקור חוץ , נכנסים לחברה לה נתנו את השירות כעובדים קבועים ואף כעובדי החברה , לכן גם אם עובד, עובד כטכנאי מחשבים במיקור חוץ או בכל תחום אחר , יש לבצע את העבודה כאילו ואתה חלק מהארגון , אין לדעת מתי מישהו ישים לב לאיכות העבודה וכמות התפוקה .


לסיכום ניתן לומר כי מיקור חוץ הינו דבר טוב , חסכוני ויעיל , לרוב בכל המקרים .חזרה לכל המאמרים