טלפון פייסבוק

לעסקים IT שירותי

לעסקים IT שירותי


כדי להישאר ולהיות עסק רווחי, יש צורך מתמיד להישאר בעניינים ובתודעה של הלקוחות, מה שאומר: הצורך לעקוב אחר פיתוחים ושכלולים בתחום הטכנולוגיה. שירותיIT לעסקים (Information Technology – טכנולוגיית מידע) נותנים לעסק פתרונות טכנולוגיים בתחום המחשוב, עיבוד מידע, ניהול מידע וכדומה. שירותי IT נועדו להוביל עסקים קדימה, עוזרים להתנהל בצורה חכמה ויעילה מבחינה פנים ארגונית, מול לקוחות, שותפים עסקיים וכדומה. במילים אחרות, שירותי IT אמורים לתרגם את הצרכים והמטרות העסקיות של הארגון, לפתרונות טכנולוגיים המותאמים לארגון מבחינת סביבת עבודה, גודל, תקציב ועוד. המונח IT מתייחס לשימוש בטכנולוגיות של תקשורת ומחשוב שאיתם משתמשים לצורכי ניהול ועיבוד מידע. כיום, השימוש הנפוץ במונח זה קשור במחשבים בעיקר. שירותי IT לעסקים קטנים, בינוניים וגדולים, בעיקרם קשורים לשימוש בחומרה, תוכנה ותקשורת מחשבים לצורכי ניהול, גיבוי ואחסון, שיתוף ואבטחה. בעזרת חברה מקצועית המספקת שירותי IT, חברות יכולות לבצע שינויים במחשוב ובתקשורת המחשבים וזאת כתוצאה מההתפתחות הטכנולוגית המואצת המחייבת זאת. לווי מקצועי אף מאפשר לבצע הטמעה, שהיא אחד האתגרים בביצוע שינויים בתשתיות IT בארגונים.


מה כוללים שירותי IT

שירותי IT מורכבים ממספר רמות והתמחויות שבשילוב נכון, נותנים לנו מענה על צרכי הארגון.
1. ייעוץ בבחירה של תשתיות ופתרונות המחשוב המתאימים ביותר לארגון.
2. הקמה ותחזוקה שוטפת של מערכת המחשוב.
3. תמיכה מקצועית למתן פתרונות ותשובות בתחום המחשוב לעובדי הארגון.
4. רכש חומרה, רכש רישיונות.
5. ליווי וייעוץ טכנולוגי וקבלת החלטות בנושאי המחשוב.
6. תוכנית מחשוב וביצוע פרויקטים.


שירותי IT – איך זה עובד בפועל

כל ארגון שונה ממקבילו. כל ארגון הוא בעל צרכים ייחודיים הן מבחינת מטרותיו והן מבחינת גודלו, תקציבו, נפח המידע ותחום הפעילות. לכן, כל ארגון זקוק לפתרונות תחזוקה שוטפת, תמיכה מרחוק ובאתר ועוד. זאת ועוד, על מנת שהארגון יוכל לעבוד בצורה רציפה וללא תקלות. ניהול שירותי IT מתבצע על פי נהלי עבודה טכנולוגיים ומנהלתיים הכוללים תיעוד מלא של קריאות שירות, עבודת התחזוקה, גיבויים ובדיקות ועוד. המחיר למתן שירותי IT משתנה בהתאם לגודל הארגון, צרכיו, תשתיות המחשוב הקיימות בו, פיזורו הגיאוגרפי ועוד. ההתקשרות העסקית נקבעת על בסיס מחיר חודשי קבוע או באמצעות בנק שעות, שזו רכישת שעות מראש בצורה מוזלת. ישנה אפשרות תשלום נוספת שעובדת על פי צריכה, כלומר: תשלום לפי ביצוע בפועל שך שעות עבודה.


פרמטרים לבחירת חברת שירותי מחשוב

הפרמטרים העיקריים שרצוי לבדוק אצל החברה המציעה פתרונות מחשוב לעסקים הם מקצועיות, זמינות, שירותיות וסוגי השירותים המוצעים. מידת הזמניות ללקוח – זהו אחד הפרמטרים החשובים שצריך לבדוק. כאשר הארגון נתקל בבעיה רצינית, עליו לוודא שמידת הזמינות של הספק שנותן לו שירותי IT, גבוהה, וזאת על מנת למנוע השבתה מפעילות. מהירות הטיפול היא פרמטר מכריע. בחוזה כתוב מול הספק, אמורה להופיע התחייבות לגבי מועד הגעת טכנאי לארגון בעת הצורך. מקובל בשוק להגיע עד 4 שעות מזמן דיווח התקלה. פרמטר נוסף – מקצועיות. יש צורך בביצוע תהליך אפיון צרכים של הארגון על מנת לבדוק את יכולתו של הספק לתת שירות מתאים, על פי צרכי המחשוב הספציפיים של הארגון. נקודה אחרונה לבדיקה היא סל השירותים אותו מציע ספק שירותי המחשוב. יש לוודא שסל השירותים מתאים לצורכי ולדרישות הארגון. גמישות של הספק בעניין הוספה והסרה של שירותים במשך הזמן בהתאם לשינויים בצורכי המערכת היא הכרחית ביותר.חזרה לכל המאמרים