טלפון פייסבוק

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד

פיתוח אפליקציות לאנדרואיד


פיתוח אפליקציות לפלטפורמת אנדרואיד


כיום , זה ישמע מפתיע , אך בישראל רוב הסמארטפונים מושתתים על פלטפורת אנדרואיד. פיתוח אפליקציות לאנדרואיד הוא פיתוח קל יחסית לפיתוח אפליקציות לאייפון , אך עדיין פיתוח לאנדרואיד הינו פיתוח הדורש הבנת דרישות הלקוח ואפיון המוצר בצורה מלאה.


אפיון פיתוח לאנדרואיד
לפני שמתחילים לפתח אפליקציה , בין אם פיתוח אפליקציות לאנדרואיד ובין אם פיתוח אפליקציות לאייפון , יש לבצע אפיון ראשוני.

אפיון ראשוני הינו למעשה גיבוש הרעיון הכללי , תכנון סדר פעולות והבנת התהליך העתידי לפיתוח האפליקציה.

לאחר האפיון הראשוני , יש להגיע לשלב מתקדם יותר של אפיון , וזאת על מנת להבין איך עובדת ופועלת כל פעולה ופעולה . האפיון מתבצע בדרך כלל בנוכחות מאפיין מקצועי , מפתח אפליקציות מוסמך, מעצב או מעצבת ובנוכחות הלקוח עצמו . חשוב מאואד שכל האפיון יהיה מתועד ושתמיד , תמיד הלקוח יהיה מעורב בתהליך האפיון.


עיצוב גרפי לאפליקציות
לאחר האפיון יש לתת דגש על עיצוב גרפי לאפליקציה , יש לוודא שמי שמעצב את האפליקציה הייעודית יהיה בעל ניסיון רב בעיצוב אפליקציות. עיצוב הוא דבר שאין לזלזל בו , והוא למעשה הפנים של האפליקציה. הרושם הראשוני שהמשתמש מקבל מהאפליקציה חשוב מאוד ולכן יש לתת חשיבות לצבעים ולנראות כולה בכדי שיתאימו לרעיון ולמאפייני המשתמש, ולדאוג לממשק נוח וידידותי .


היתכנות האפליקציה
היתכנות האפליקציה עונה על השאלות האם יש דרישה לאפליקציה או לרעיון עצמו , האם יש סיכוי שתגיע לצפי משתמשים לאחר שחרור גרסה ראשונה , האם האפליקציה באמת יכולה לענות על הצורך שהיא אמורה לספק , האם הרווח שתפיק מהאפליקציה יעלה על ההשקעה - כל אלה הם מדדים חשובים להיתכנות המוצר .


פיתוח אפליקציות לאנדרואיד – שיווק האפליקציה
אז החלטנו שאנחנו מפתחים את האפליקציה בפלטפורמת אנדרואיד , ביצענו אפיון ראשוני ואפיון מקיף , בדקנו היתכנות של המוצר , והתחלנו לעבוד עיצוב גרפי לאפליקציה - כל זה לא מספיק. יכול להיות שפיתחו לך את האפליקציה הכי מקורית והכי חדשנית שיש , אבל בלי שיווק נכון של האפליקציה , האפליקציה יכולה פשוט להיות עוד סתם אפליקציה. לכן יש לשים דגש רב על שיווק נכון של האפליקציה , לדעת למי האפליקציה פונה ואז לתת את הדחיפה השיווקית על מנת שהאפליקציה תגיע למקסימום משתמשים .חזרה לכל המאמרים